Зараз Ви тут:    Домашня   →   Забій та початкова переробка сировини   →   "Брудна" зона   →  Бокси забою

Власне кажучи, боксом забою правильно було б назвати тільки бокс ритуального забою. Решта пристроїв такого типу використовується тільки для того, щоб оглушити худобу, а сам забій і обезкровлення здійснюється далі.

Як і в випадку зони передзабійного утримання - сам бокс (бокси) треба було б перед замовленням "прив'язати" до реального місця розташування. Особливо це стосується ритуальних боксів - адже вони бувають як "ліві" так і "праві".

Що ж до великих боєнь тобто по свинині це приблизно з 120 - 150 голів/годину і вище, то там такі бокси вже не застосовуються. Оглушення за допомогою газу стає більш раціональним.

До речі, в деяких європейських країнах набуває поширення рух проти ритуального забою. До недавнього часу вважалося, що цей рух підтримують тільки націоналістичні організації. Але згодом до них приєднались і "зелені". І хоч їх спільні лозунги на зразок: "Зупинимо ритуальні вбивства!" звучать дещо двозначно, прихильники ісламу вже виступили з "науковими" заявами про те, що такий вид забою є більш гуманним.

Хай там як, але деякі виробники перестали називати ці пристрої "боксами ритуального забою" і кажуть на них "універсальні", або "з перевертанням", або ще якось.
Як мовиться у відомому анекдоті: "Вбив би".

Вас також може зацікавити: