Значною мірою ця стаття містить жартівливий контент. Але це не відміняє нових підходів до вирішення "продовольчої проблеми". Читайте, насолоджуйтесь...

Ця симпатична схема розділу мухи прийшла звідкись з просторів росії. Хоча мова сьогодні - про Швейцарію.

Схема обвалки мухи

Друга за розміром мережа супермаркетів Швейцарії СООР почала продавати гамбургери з комах з 21 серпня минулого року. Бургери та фрикадельки з багатих на білки борошняних черв'яків (личинок жука "хрущак борошняний") в продажі супермаркетів Женеви, Берну та Цюриху. Виробник продукції - старт-ап Essento.

Це стало можливим дякуючи перегляду місцевих законів про безпеку продуктів харчування. В новій редакції законів дозволено продаж продукції яка містить частини комах трьох видів: цвіркунів, коників та борошняних черв'яків. Швейцарія - це перша в Європі країна, що дозволила продаж харчових продуктів для людей на основі комах. (Для довідки: використання личинок борошняного черв'яка в якості харчів для тварин - справа традиційна).

Але, якщо у вас завелися дома хрущаки - не поспішайте везти їх до Швейцарії. Є кілька перешкод.

Перша. Вирощування комах для споживання людьми повинно проводитись під жорстким контролем на протязі чотирьох поколінь. Чотирьох, Карл! Що ще значить? Якщо вірити ВІКІ, то за сприятливих умов яйце розвивається два тижні, личинка - чотири місяці, лялечка - два тижні, жук живе 1 - 1,5 місяці. Тобто - майже півроку на одне покоління. Десь два роки - на чотири покоління.

Друга. Підприємство, на якому вирощуються комахи (навіть якщо воно знаходиться за кордоном) повинне надавати допуск до виробничих потужностей інспекторам харчового регулятора Швейцарії та отримати від них відповідний дозвіл.

Якщо ж вам знадобляться машини для виготовлення напівфабрикатів (гамбургерів, фрикадельок, нагетсів, та ін.) - не варто чекати поки з'явиться дешева сировина з цвіркунів та черв'яків. Звертайтесь до нас - ми можемо почати і з традиційної сировини: свинини, яловичини, птиці, коників… Тьху, чорт! Конини, звичайно. Одним словом, підберемо обладнання для будь-якої сировини! Повний цикл: підготовка, формування, льєзонування, паніровка, темпура, термообробка чи заморозка, пакування в комплекті чи частинами.

Більш докладну інформацію ми з задоволенням надаємо зацікавленим особам. Головне - продемонструйте нам свою зацікавленість!